ALV-trilogia – Kansainvälisen kaupan arvonlisäverotus kerralla haltuun!

ALV-trilogian osat muodostavat kattavan kokonaisuuden kansainvälisen kaupan arvonlisäverotuksesta.

Webinaarisarja käsittelee kansainvälisen kaupan arvonlisäverotukseen liittyviä kysymyksiä, kuten mm. arvonlisäverolain (AVL) yhteisömyyntiä ja -hankintoja, vientikauppaa ja maahantuontia sekä tärkeimpiä palvelujen myyntiä koskevia säännöksiä.

Tästä pääset trilogian osien omille koulutussivuille, joissa lisätietoa koulutuksen sisällöstä, sekä linkki ilmoittautumiseen:

Jokainen ALV-Trilogian osa toimii omana kokonaisuutenaan, joten voit osallistua yhteen, kahteen tai kaikkiin kolmeen osaan.

HYÖDYNNÄ PAKETTIHINTA (jäsenhinta | normaali hinta)
1 osa hintaan    340 € | 445 €
2 osaa hintaan 580 € | 755 €
3 osaa hintaan 820 € | 1 070 €

🎥 Ilmoittautuessasi webinaariin, voit seurata koulutusta reaaliajassa tai katsoa sen tallenteelta jälkikäteen!

Ilmoittautuessasi webinaariin, sinun ei tarvitse ehtiä koulutuksen äärelle sen lähetysajankohtana, vaan voit myös katsoa koulutuksen jälkikäteen sinulle parhaiten sopivana ajankohtana. Lue lisää: Webinaaritallenne 

Kouluttaja

Kouluttajana kaikissa trilogian osissa toimii alan huippuasiantuntija ja komission asiantuntijatyöryhmän VAT Expert Group:n edustaja Suomesta, joka on aitiopaikalla vaikuttamassa EU:n verolainsäädäntöön: EK:n veroasiantuntija Tiina Ruohola.

 

-Asiantuntijat apunasi-

Tutustu myös näihin koulutuksiin!

29.01.2026
09:00 – 11:00

Palkka-avoimuus 2026 – Mitä työnantajan on tiedettävä nyt?

Webinaari

18.11.2025
09:00 – 12:00

Irtisanomiskynnys laskee – mitä muutos tarkoittaa käytännössä?

Helsinki & Webinaari

05.11.2025
09:00 – 12:00

Sairausajan palkanmaksu ja vuosilomat hallintaan

Webinaari

30.10.2025
09:00 – 11:00

Nostoja lakimuutoksista: määräaikaisten työsopimusten perusteet, lomautusilmoitusajan kesto ja työnantajan takaisinottovelvollisuus -webinaari

Webinaari