Ennakkoperintäpäivät jatkaa suosiotaan! -Tule mukaan!

Ennakkoperintä 2022 -päivät on ollut tänäkin vuonna menestys! Ja matka jatkuu vielä…

Taloushallinnon ammattilaiset kerääntyvät joka vuosi kuulemaan Suomen parhaita verotuksen ja palkkahallinnon asiantuntijoita, jotka tarjoavat ajankohtaista tietoa tulorekisteristä, palkkaverotuksesta sekä ennakkoperinnästä.

Olemme saaneet tänä vuonna kohdata asiakkaitamme kasvotusten, sekä tarjota Ennakkoperintäpäivät korkealaatuisena livestream-lähetyksenä usealta eri paikkakunnalta myös niille, jotka eivät pääse paikan päälle. Molemmat osallistumistavat ovat keränneet valtavasti kiitosta, ja me kiitämme asiakkaitamme siitä, että ovat mukanamme vuosi toisensa jälkeen!

Mikäli et ole vielä ilmoittautunut, vielä ehdit mukaamme!

Seuraavat paikkakunnat ovat:

👉 16.12. Tampere & livestream

👉 20.12. Helsinki & livestream

👉 21.12. Oulu & livestream

🔎 Onko sinulla kysyttävää kiertueesta, seminaarijärjestelyistä, tai muusta Ennakkoperintäpäiviin liittyvästä?
Ota rohkeasti yhteyttä: koulutus@ek.fi

Tutustu myös seminaarin käytännönjärjestelyihin ja varotoimenpiteisiin koronan varalta tästä.

Lue lisää kiertueesta ja ilmoittaudu mukaan 👉 EP2022-kiertue

👁‍🗨 EK-Tieto kouluttaa vuosittain toistatuhatta henkilöstö- ja taloushallinnon ammattilaista tarjoamalla live-webinaareja, hybriditilaisuuksia sekä webinaaritallenteita.

-Asiantuntijat apunasi-

Tutustu myös näihin koulutuksiin!

29.10.2026
09:00 – 12:00

Työntekijän päihteiden käyttö – Työnantajan keinot puuttua -webinaari

Verkossa

05.11.2026
09:00 – 12:00

Työsuhteen päättäminen työntekijään liittyvillä perusteilla -webinaari

Verkossa

29.09.2026
08:30 – 12:30

Sairauspoissaolot – käytännön toiminta ja juridiikka -webinaari

Verkossa

22.09.2026
09:00 – 10:30

Perhevapaat työelämässä – mitä työnantajan tulee tietää? -webinaari

Verkossa